Expensive or cheap refrigerator?

 

Missugust külmikut valida?

Kui olete valimas külmikut, siis peate arvesse võtma palju detaile. Kas valida pigem odavapoolsem külmik või hoopis mõni kallim variant? Või investeerida pigem keskkonnasõbralikumasse külmikusse? Meil on mõned ideed ja soovitused kuidas valida külmik, mis sobib Teie vajaduste ja soovidega.

Odavad külmikud

Valides odavama külmikut on võimalik saada ikkagi kõrge kvaliteediga külmik. Peamine vahe on see, et odavamatel külmikutel on mehhaaniline termostaat, kuid puudub ventilaator. Paljudel odavamatel külmikutel on ka halogeen-lamp, mis tekitab kuumust. See mõjutab külmiku temperatuuri stabiilsust iga kord, kui uks avatakse.

Kallimad variandid

Ülemises hinnaklassis on võimalik saada rohkem väärtust kulutatud raha eest. Kallimatel mudelitel on olemas elektrooniline termostaat, mis hoiab temperatuuritasemeid vastavalt vajadusele. Termostaat mõistab temperatuurimuutust kiiremini kui mehhaaniline termostaat ning võimaldab seeläbi paremaid tingimusi kui odavamad külmikud. Külmikus asuv ventilaator aitab hoida õhu liikumas kogu külmiku ulatuses. Selle funktsiooni nimi on BioFresh või MultiFlow. Näiteks kui sättida külmiku temperatuuriks kolm kraadi, püüab külmik hoida seda paigas. Kallimatel mudelitel on ka alarmifunktsioon, mis annab teada, kui külmkapi uks ei ole korralikult suletud.

Keskkonnasäästlikud külmikud

Viimaste aastatega on keskkonnasäästlikkusest saanud väga oluline teema kõikjal maailmas. Tänu sellele on ka külmikute tootjad nagu Liebherr tulnud välja keskkonnasõbralike külmikutega. Lisaks keskkonna säästmisele säilitavad need külmikud ka paremini toiduaineid. Kõige paremad on turul AAA+ energiaklassiga mudelid. Selline külmik teab, et erinevad toiduained sobivad erinevatesse kohtadesse ning vajavad erineivad temperatuure. Näiteks võib olla külmikul juurviljakast erineva temperatuuriga ning õhuliikumisega. See võimaldab tooteid paremini säilitada. Näiteks avokaadod ja brokkoli, mis säilivad tavalises külmkapis alla nädala, võivad keskkonnasäästlikus külmikus vastu pidada kuni 13 päeva. Selline külmik on küll kallim, kuid toit säilib paremini ja elektrit tarbitakse vähem.

Energiasäästlikud külmikud

Liebherr on ainus bränd, mis pakub kõiki funktsioone ühes ja samas mudelis, kaasaarvatud erinevad temperatuurivahemikud. Liebherr valmistab samuti kõiki Miele tooteid ning Liebherri külmikutel on AAA+ reiting. Liebherri külmikud on tuntud hea külmutusvõime, suurepärase mahutavuse ning vähese müra tõttu. Liebherri külmikutel on jahutuskambrid üksteisele lähemal ning külmikul on eraldi külma õhku genereeriv ventilaator. Tänu sellele võtab külmik vähem elektrit. Keskkonnasäästlikud ja energiasäästlikud külmikud on edasiminek nii toidu säilitamisele kui ka keskkonnale. Mis on Sinu valik?